Kurser - Faaborg-Midtfyn

Faaborg-Midtfyn

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Akvarel, tegning og maleri
    Start: 11.01.18
    torsdag 14:00
    Bente Cooper
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Akvarel, tegning og maleri
    Start: 09.01.18
    tirsdag 10:00
    Bente Cooper
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Ballroom Fitness, begyndere
    Start: 11.01.18
    torsdag 16:25
    Susanne Møller Duus
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Ballroom Fitness, fortsættere
    Start: 11.01.18
    torsdag 17:15
    Susanne Møller Duus
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Bevægelseslære Svanninge Hallen
    Start: 26.09.17
    tirsdag 09:30
    Gerde Høj Hansen
    Millinge, Svanningehallen
  • @navn
     
    Dus med din PC og IT
    Start: 04.11.17
    lørdag 09:30
    Peter Martinussen
    Ferritslev Fyn, Ferritslev Fritidshus
  • @navn
     
    Dus med din PC og IT
    Start: 10.03.18
    lørdag 09:30
    Peter Martinussen
    Ferritslev Fyn, Ferritslev Fritidshus
  • @navn
     
    Engelsk - English Conversation
    Start: 10.01.18
    onsdag 10:45
    David Felix-Dexter
    Faaborg, Ungdomshuset
  • @navn
     
    Engelsk - let øvede
    Start: 10.01.18
    onsdag 09:00
    David Felix-Dexter
    Faaborg, Ungdomshuset
  • @navn
     
    Engelsk - let øvede
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:00
    David Felix-Dexter
    Faaborg, Ungdomshuset
  • @navn
     
    Engelsk - let øvede
    Start: 11.01.18
    torsdag 09:15
    David Felix-Dexter
    Ringe, Guldhøj Skolen, Ringe
  • @navn
     
    Engelsk for begyndere/næsten begyndere
    Start: 05.10.17
    torsdag 10:00
    Tine Duncan-King
    Linien 2
  • @navn
     
    Engelsk for begyndere/næsten begyndere
    Start: 11.01.18
    torsdag 10:00
    Tine Duncan-King
    Linien 2
  • @navn
     
    Engelsk for fortsættere/øvede.
    Start: 05.10.17
    torsdag 11:45
    Tine Duncan-King
    Linien 2
  • @navn
     
    Engelsk for fortsættere/øvede.
    Start: 11.01.18
    torsdag 11:45
    Tine Duncan-King
    Linien 2
  •  
     
    English Conversation.
    Start: 11.01.18
    torsdag 11:00
    David Felix-Dexter
    Ringe, Guldhøj Skolen, Ringe
  •  
     
    English Conversation.
    Start: 11.01.18
    torsdag 13:00
    David Felix-Dexter
    Ringe, Guldhøj Skolen, Ringe
  • @navn
     
    Fransk
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:00
    Erik Clausen
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Fransk - begyndere
    Start: 09.01.18
    tirsdag 16:45
    Henrik Zeuthen
    Faaborg, Faaborg Sundskole
  • @navn
     
    Fransk - begyndere
    Start: 26.09.17
    tirsdag 16:45
    Henrik Zeuthen
    Faaborg, Faaborg Sundskole
  • @navn
     
    Fransk for øvede/fortsættere
    Start: 26.09.17
    tirsdag 18:30
    Henrik Zeuthen
    Faaborg, Faaborg Sundskole
  • @navn
     
    Fransk for øvede/fortsættere
    Start: 09.01.18
    tirsdag 18:30
    Henrik Zeuthen
    Faaborg, Faaborg Sundskole
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 11.11.17
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 04.11.17
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 30.09.17
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 10.03.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 24.03.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 06.01.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 05.05.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 09.06.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 13.01.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - BIL
    Start: 28.10.17
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Glaskunst
    Start: 09.01.18
    tirsdag 10:00
    Helle Birck Mikkelsen
    Faaborg, Glasværkstedet
  • @navn
     
    Glaskunst
    Start: 10.01.18
    onsdag 18:30
    Helle Birck Mikkelsen
    Faaborg, Glasværkstedet
  • @navn
     
    Hatha - Yoga for begyndere/fortsættere.
    Start: 11.01.18
    torsdag 18:00
    Lone Granhøj El Imam
    Faaborg, Korinth Kulturhus
  • @navn
     
    Hatha Yoga for begyndere/fortsættere.
    Start: 09.01.18
    tirsdag 19:00
    Lone Granhøj El Imam
    Broby, X-huset - Vester Hæsinge
  • @navn
     
    IKON - HÆNDER OG FØDDER (NYT)
    Start: 07.11.17
    tirsdag 09:30
    Gitte Buch
    Faaborg, Hospitalet ved Brahetrolleborg Kirke.
  • @navn
     
    Ikonmaleri
    Start: 12.12.17
    tirsdag 10:00
    Gitte Buch
    Faaborg, Hospitalet ved Brahetrolleborg Kirke.
  • @navn
     
    Intensiv førstehjælp incl. hjertestarter
    Start: 24.02.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Bolvig
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Jagtkursus
    Start: 23.10.17
    mandag 19:00
    Keld Storm
    Faaborg, Korinth Landbrugsskole
  • @navn
     
    Jagtkursus
    Start: 25.10.17
    onsdag 19:00
    Hans Erik Hansen
    Faaborg, Bangsbo
  • @navn
     
    Knipling
    Start: 27.09.17
    onsdag 14:30
    Kirsten Hansen Koch
    Broby, Allested-Vejle Skole
  •  
     
    Lev godt med slidgigt.
    Start: 12.04.18
    torsdag 18:30
    Jesper Dahlgaard
    Ringe, Ringe Bibliotek
  • @navn
     
    Lev godt med slidgigt.
    Start: 28.09.17
    torsdag 18:30
    Jesper Dahlgaard
    Faaborg, Faaborg Rygcenter
  • @navn
     
    Lær at meditere
    Start: 09.01.18
    tirsdag 15:00
    Karen Ravn Larsen
    Glamsbjerg, Gummerup Skole
  • @navn
     
    Lær Stenmassage
    Start: 17.03.18
    lørdag 10:00
    Karen Ravn Larsen
    Glamsbjerg, Gummerup Skole
  • @navn
     
    Lær Stenmassage
    Start: 07.10.17
    lørdag 10:00
    Karen Ravn Larsen
    Glamsbjerg, Gummerup Skole
  • @navn
     
    Lørdagskursus - Uldbehandling alene
    Start: 28.10.17
    lørdag 10:00
    Lis Jørgensen
    Faaborg, Lindebjerg
  • @navn
     
    Patchwork
    Start: 11.01.18
    torsdag 09:00
    Lone Olesen
    Ringe, Guldhøj Skolen, Ringe
  • @navn
     
    Reiki - En vej til indre ro
    Start: 17.02.18
    lørdag 10:00
    Karen Ravn Larsen
    Glamsbjerg, Gummerup Skole
  • @navn
     
    Reiki - En vej til indre ro
    Start: 30.09.17
    lørdag 10:00
    Karen Ravn Larsen
    Glamsbjerg, Gummerup Skole
  • @navn
     
    Russisk for begyndere/øvede
    Start: 12.01.18
    fredag 17:15
    Julija Skipore
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Seniordans
    Start: 11.01.18
    torsdag 15:00
    Birgit Thomsen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  •  
     
    Spansk - begyndere
    Start: 10.01.18
    onsdag 20:01
    Lino Daniel Palomino Aedo
    Faaborg, Ungdomshuset
  •  
     
    Spansk - konversation
    Start: 10.01.18
    onsdag 18:31
    Lino Daniel Palomino Aedo
    Faaborg, Ungdomshuset
  •  
     
    Spansk - øvede
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:00
    Lino Daniel Palomino Aedo
    Faaborg, Ungdomshuset
  •  
     
    Spansk begyndere I.
    Start: 18.01.18
    torsdag 17:00
    Valentin Herrera Palenque
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  •  
     
    Spansk fortsættere
    Start: 18.01.18
    torsdag 19:00
    Valentin Herrera Palenque
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Spar penge - Gør din bolig attraktiv
    Start: 25.10.17
    onsdag 19:00
    SparEnergi Energikonsulent
    Ringe, BYGMA
  • @navn
     
    Søndagskursus - Uldspindekursus alene
    Start: 29.10.17
    søndag 10:00
    Lis Jørgensen
    Faaborg, Lindebjerg
  • @navn
     
    The Peace Education Program - Menneskelige egenskaber
    Start: 30.10.17
    mandag 18:00
    Birgitte Nielsen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    weekendkursus i behandling af rå uld
    Start: 21.04.18
    lørdag 10:00
    Lis Jørgensen
    Faaborg, Lindebjerg
  • @navn
     
    weekendkursus i behandling af rå uld
    Start: 10.03.18
    lørdag 10:00
    Lis Jørgensen
    Faaborg, Lindebjerg
  • @navn
     
    weekendkursus i behandling af rå uld
    Start: 28.10.17
    lørdag 10:00
    Lis Jørgensen
    Faaborg, Lindebjerg
  • @navn
     
    Yoga
    Start: 10.01.18
    onsdag 10:00
    Benny Kristiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Yoga
    Start: 11.01.18
    torsdag 09:00
    Benny Kristiansen
    Ringe, Kulturzonen, Ringe
  • @navn
     
    Yoga
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:00
    Benny Kristiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Yoga
    Start: 10.01.18
    onsdag 15:00
    Benny Kristiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Yoga - skånehold
    Start: 11.01.18
    torsdag 11:00
    Benny Kristiansen
    Ringe, Kulturzonen, Ringe
  • @navn
     
    Yoga - skånehold
    Start: 10.01.18
    onsdag 13:00
    Benny Kristiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
 

Er startet

  • @navn
     
    Akvarel, tegning og maleri
    torsdag 14:00
    Bente Cooper
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Akvarel, tegning og maleri
    tirsdag 10:00
    Bente Cooper
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Ballroom Fitness, begyndere
    torsdag 16:25
    Susanne Møller Duus
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Ballroom Fitness, fortsættere
    torsdag 17:15
    Susanne Møller Duus
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  • @navn
     
    Efterårets svampe - alle er velkomne
    onsdag 16:30
    Leif H. Sørensen
    Broby, Trente Mølle, Broby
  • @navn
     
    Engelsk - English Conversation
    onsdag 10:45
    David Felix-Dexter
    Faaborg, Ungdomshuset
  • @navn
     
    Engelsk - let øvede
    onsdag 17:00
    David Felix-Dexter
    Faaborg, Ungdomshuset
  • @navn
     
    Engelsk - let øvede
    onsdag 09:00
    David Felix-Dexter
    Faaborg, Ungdomshuset
  • @navn
     
    Engelsk - let øvede
    torsdag 09:15
    David Felix-Dexter
    Ringe, Guldhøj Skolen, Ringe
  •  
     
    English Conversation.
    torsdag 11:00
    David Felix-Dexter
    Ringe, Guldhøj Skolen, Ringe
  •  
     
    English Conversation.
    torsdag 13:00
    David Felix-Dexter
    Ringe, Guldhøj Skolen, Ringe
  • @navn
     
    Harmonikaundervisning
    tirsdag 15:45
    Julija Skipore
    Faaborg, Julijas private hjem
  • @navn
     
    Hatha Yoga for begyndere/fortsættere.
    tirsdag 19:00
    Lone Granhøj El Imam
    Broby, X-huset - Vester Hæsinge
  • @navn
     
    Klaverundervisning
    tirsdag 18:30
    Julija Skipore
    Faaborg, Julijas private hjem
  • @navn
     
    Knipling
    onsdag 15:00
    Solvejg Østergaard Nielsen
    Årslev, Broskolen Bøgehøj-Årslev
  • @navn
     
    Litteraturlæsning
    torsdag 10:00
    Ellen Ægidius
    Broby, Broby bibliotek
  • @navn
     
    Saxofon undervisning
    fredag 10:00
    Bartlomiej Piotr Wawryniuk
    Faaborg, Bartlomiejs private hjem
  • @navn
     
    Seniordans
    torsdag 15:00
    Birgit Thomsen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Slægtsforskning - fortsættere - Ringe.
    onsdag 19:00
    Ulrich Alster Klug
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Slægtsforskning fortsættere, Faaborg
    mandag 19:00
    Ulrich Alster Klug
    Faaborg, Toftegårdsskolen, Faaborg
  •  
     
    Spansk - begyndere
    onsdag 20:01
    Lino Daniel Palomino Aedo
    Faaborg, Ungdomshuset
  •  
     
    Spansk - øvede/konversation
    onsdag 17:00
    Lino Daniel Palomino Aedo
    Faaborg, Ungdomshuset
  •  
     
    Spansk begyndere 1
    tirsdag 17:00
    Valentin Herrera Palenque
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  •  
     
    Spansk begyndere 2
    torsdag 17:00
    Valentin Herrera Palenque
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  •  
     
    Spansk fortsættere
    torsdag 19:00
    Valentin Herrera Palenque
    Ringe, Tingagerskolen, Ringe
  • @navn
     
    Trommeundervisning
    tirsdag 19:16
    Peter Christiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Trommeundervisning
    tirsdag 18:30
    Peter Christiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Yoga
    onsdag 17:00
    Benny Kristiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Yoga
    onsdag 15:00
    Benny Kristiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Yoga
    torsdag 09:00
    Benny Kristiansen
    Ringe, Kulturzonen, Ringe
  • @navn
     
    Yoga
    onsdag 10:00
    Benny Kristiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Yoga - skånehold
    onsdag 13:00
    Benny Kristiansen
    Faaborg, Faaborg Byskole
  • @navn
     
    Yoga - skånehold
    torsdag 11:00
    Benny Kristiansen
    Ringe, Kulturzonen, Ringe
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kalender